piątek, 16 maja 2014

Fashion Philosophy Fashion Week Poland Day 3

Z trzeciego dnia pokazów podczas DA Fashion Philosophy Fashion Week Poland w pamięci zapadły mi dosłownie 4 pokazy. Pierwszy to "Fire" Michała Szulca, kolekcja jest kontynuacją tego co projektant pokazał wcześniej w Warszawie. Moim zdaniem Szulc jest mistrzem okryć wierzchnich - tym razem zaskoczył wełnianymi wykończeniami płaszczy i kamizelek, które doskonale pasują do geometrycznych spódnic czy sukienek. Ogień to przede wszystkim zdecydowane, mocne kolory! Modelki wystylizowane na dziewczyny z Bronxu szły w rytm piosenki "Gossip Folks" Missy Elliot.
Drugi z pokazów, które zapamiętałem to Joanna Klimas. "Logo Games" to streetowa kolekcja w szaro-czarnej palecie barw. Projektantka bawi się literkami z własnego logotypu. Mamy więc litery w różnych konfiguracjach na koszulkach i spódnicach. Na niektórych modelach z kolekcji pojawiają się również napisy "Maison Klimas". Jak w jednym z wywiadów stwierdziła córka projektantki - było klimasowo!
W nowej kolekcji Nenukko projektantki nawiązują do kopiowania na kilku płaszczyznach. Pokaz otworzyło kilka identycznych sylwetek, a na ekranie mogliśmy zobaczyć slogan COPY, w tle leciała muzyka "I'm just a copy of a copy of a copy" Nine Inch Nails. Bluzki z kapturem w deseń palmowych liści, sportowe spodnie z lampasami, szare bluzy z kołnierzami i motywy zwierząt - to wszystko co mogliśmy zobaczyć w najnowszej kolekcji dziewczyn z Nenukko.  Pokaz zamknęła modelka w multikolorowej stylizacji idąca zupełnie inną drogą niż wcześniejsze sylwetki, za chwilę tuż za nią pojawił się tłum kopii.
Tradycyjnie już od kilku edycji najbardziej wyczekiwanym pokazem Fashion Philosophy Fashion Week Poland był pokaz MMC. Tym razem emocje podgrzewała informacja o współpracy projektantów z Aloha From Deer. W propozycjach na nadchodzący sezon jesienno-zimowy zobaczyliśmy właściwie wszystko co znane i lubiane, a więc stwierdzić można, że projektantom trochę brakuje odwagi, aby dać krok do przodu, a współpraca z Aloha From Deer sprowadziła się do dwóch sylwetek (to te z tych najlepszych podczas pokazu!).

Fot. Łukasz Szeląg


    Fot. AKPA:

    Moja stylizacja po części jest Wam dobrze znana, ale postanowiłem pokazać ją w nowej odsłonie:
   
Okulary: Wcholesale Celebshades/ Koszulka: Hood by Air/ Spodenki: Pyrex/ Legginsy: H&M/ Bluza: Capsule/ Buty: Nike Air Force
3 komentarze:

 1. Fab shoe.. U look cool as always, I really liked the print of your jacket
  Keep in touch
  www.beingbeautifulandpretty.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mi się podobała kolekcja logo games, zresztą Joanna Klimas doskonale wpisuje się w mpją estetykę, bo uwielbiam minimalizm
  świetna bluza

  OdpowiedzUsuń
 3. Many accepting for demography the time to altercate this, I in adeptness emphasis absinthian about this and in adeptness like acquirements added on this matter. If attainable, if you get know-how, would you able afterlight your weblog with added information? It is acutely accessible for me.
  wholesale Jewelry

  OdpowiedzUsuń