piątek, 22 sierpnia 2014

Patrizia Gucci w Polsce

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zaproszenie na otwarcie Ptak Fashion City przyjęła Pani Patrizia Gucci. Tym samym Pani Patrizia dołączyła do grona wybitnych postaci świata mody: Pana Kenzo Takady i Pani Anny Fendi, którzy również uczestniczyć będą w wydarzeniach związanych z otwarciem Ptak Fashion City.

Patrizia Gucci jest przedstawicielką 4-tego pokolenia florenckiego rodu, który kształtował świat mody. 
Jest dzisiejszą kobietą renesansu, która pracuje, aby tworzyć emocje i oferuje niekończące się poszukiwanie piękna i stylu.
Rozpoczęła karierę na początku lat 80-tych w firmie rodzinnej jako specjalista ds. PR, a ostatecznie współzarządzała marką Gucci.
Następnie zwróciła swoje działania ku tworzeniu i do roku 1992 projektowała również projekty Gucci.
Od roku 1996 jest niezależnym projektantem, malarką i pisarką.
Projektowała kolekcje mebli skórzanych, akcesoria, elementy jeździeckie, artykuły do użytku domowego, płytki i zasłony. Jest również założycielką i twórczynią japońskiej marki Patti Patti.
Jako malarka, jest najbardziej znana z jej „cienkich płócien”; wystawy jej prac są organizowane w Europie i krajach arabskich.
Jest również autorką czterech książek, tj.  „Il piccolo libro della semplicità”, „Single”, „Il fascino della donna libera” i “Charme”, które zostały przetłumaczone i rozpowszechnione w wielu językach.
Patrizia jest częstym gościem krajowych programów telewizyjnych; jest bywalczynią salonów, która również pisze dla włoskiego magazynu „Donna Moderna”.
W Budapeszcie otrzymała nagrodę „Arts Laudabilis”  przyznawaną przez „Europa Autentical Cultural Organization” jest zapraszana na odczyty przez różne międzynarodowe instytucje.
Jej dom we Florencji został ostatnio przedstawiony na łamach amerykańskiego magazyn „Interiors” jako przykład niezwykłego miejsca na życie i pracę.1 komentarz:

  1. WRESZCIE PRZYKLEILAM TWARZ DO NAZWISKA :)
    http://zielonoma.blogspot.it/2014/08/lniany-kombinezon.html

    OdpowiedzUsuń